Dekoracje z płyt CD

styropapa wanna wolno stojąca

Płyty CD dalej są w użyciu, ale trudno dziś byłoby stwierdzić, że to nowoczesny albo najważniejszy nośnik danych. Przenośne pamięci i rozwój Internetu sprawiły, że setki płyt nagle straciły na znaczeniu. Dlatego każdy z nas ma dziś w domu przynajmniej kilka niepotrzebnych CD, które po prostu leżą w zakurzonych pudełkach i nigdy już nie będą potrzebne.

Czy warto je wyrzucać? Nie, bo zdecydowanie lepiej jest zamienić je na dekoracje. Płyty CD od strony wizualne są połyskującymi krążkami, a więc nadają się do roli ozdobnej. Aby skorzystać z ich estetycznych zalet, musisz po prostu znaleźć dla nich nowe zastosowanie.

Najprostszy pomysł nie wymaga użycia jakichkolwiek narzędzi czy nawet przerabiania płyt. Możesz bowiem użyć CD w roli podstawki pod kubek albo herbatę. Taka podstawka to dobry pomysł, gdy urządzasz imprezę ze znajomymi.

Możesz ich zaskoczyć, podając nośnik danych zamiast tradycyjnej, nudnej podstawki. A jeśli przyjaciele spojrzą na cover płyty, być może przypomną sobie o filmach i grach, które dawniej Was wspólnie fascynowały – przy okazji więc stworzysz pole do miłych wspomnień. Inny pomysłem jest potraktowanie CD, jako własnoręcznie robionej ozdoby zawieszanej pod lampą czy deską stropową.

Przywiąż kilka CD na sznurku w wybranym miejscu, a zobaczysz, jak ciekawie potrafią wyglądać. Zwłaszcza wtedy, gdy zaczynają się obracać i odbijać światło emitowane przez lampę. To ozdoba, którą można wykorzystać także w miejscu pracy związanym z branżą informatyczną.

Post Author: Hanna