Misz masz ogrodowy

Artystyczny nieład i z pozoru niepasujące do siebie elementy też są stylem, nazywanym nieformalnym. Po dłuższym i dokładniejszym przyjrzeniu się, okazuje się, że wszystko tu jednak gra. Ten styl wbrew pozorom wymaga najwięcej uwagi oraz czasu. I koniecznie pomocy ze strony profesjonalisty.

Bo ogrody nieformalne muszą być tak dopracowane, żeby tworzyły spójną całość a nie bałagan. Takie ogrody są często spotykane niemal przy każdym domu. Domowi ogrodnicy czasem nie zdają sobie sprawy, że estetycznie łączą ze sobą kilka stylów – jednak działanie na wyczucie nie zawsze przynosi dobre rezultaty. Nie mniej jednak, dobra znajomość poszczególnych stylów w ogrodnictwie może bardzo usprawnić projektowanie takiego ogrodu.

Stawek, boisko piłkarskie i ogromna altanka z porośniętym dachem. Do tego bluszcz, żywopłot oraz roślinki doniczkowe wokół tarasu. Ogród nieformalny może być barwny, bogaty, ale i minimalistyczny. Łączysz co Ci się podoba, pamiętając aby całość pozostała estetyczna i przyjemna dla oka.

Ogrodowy bałagan źle wygląda, ale i osoby przebywające w nim nie do końca dobrze się tu czują.

Post Author: Hanna