Ogród Twoją wizytówką

Ogród to niemal wizytówka domu – goście najczęściej właśnie przez ogród wchodzą do naszego mieszkania. To, jak będzie on wyglądał, w dużej mierze będzie świadczyło o właścicielach oraz o tym, jak wygląda w środku cały dom.

Zapuszczony ogród nigdy nie był w modzie. Ba! Nawet w starożytności wyglądały one ładnie i estetycznie – sadzone wówczas zioła musiały rosnąć w różnych miejscach i być starannie wypielęgnowane.

A jak jest dzisiaj? Ogrody w większości są zaprojektowane. Zdarza się, że kupując u architekta projekt domu, od razu w gratisie dostajemy projekt małego ogródka.

Nawet z pozoru dzikie ogrody, które podziwiamy u przyjaciół wcale nie są dziełem przypadku. Bo ogród, to takie samo miejsce jak dom – może być artystyczny nieład, ale ma być wynikiem przemyśleń i tworzyć spójną całość.

Ogród to miejsce relaksu, dlatego coraz więcej osób zaczyna samodzielnie go projektować, lub też zwracać się z tym do specjalistów – bo zielony trawnik z kilkoma przypadkowymi krzewami jest po prostu passe.

Post Author: Hanna