Trawa, trwa, trawa

uklad-pokarmowy.chorobyswiata.com.pl

Trawa to obowiązkowy element każdego ogrodu. Bo jak wyglądałby bez niej? Przynajmniej dziwnie i nienaturalnie. Ładna, zielona trawa to zawsze wyzwanie dla ogrodnika. Myli się ten, kto uważa, że trawę wystarczy posiać i reszta zrobi się sama.

Idealna trawa jest trudniejsza do wyhodowania niż pielęgnacja kwiatów. Chcesz mieć w ogrodzie prawdziwy, naturalny, zielony dywan? Przygotuj się na ciężką pracę. Trawa potrzebuje odpowiednio użyźnionej gleby. Bez nierówności, kamieni.

Wymaga ciągłego wyrywania chwastów i dosadzania nasionek. I tak w kółko. Później środki przeciwko chwastom. I ciągłe koszenie.

Nawadnianie to też kluczowy proces. Trawa nie może mieć wody za dużo bo będzie gnić, ani za mało bo się wysusz. I pamiętaj – kiedy ogród będzie przypominał zielony dywan jak z obrazka, sprowadzi się tu dziki lokator – kret. Z uwagi, że są od pewnego czasu pod ochroną, łatwo się go nie pozbędziesz.

Zanim wyprosisz go ze swojego podwórka, zdąży rozkopać Ci całą posesję… i praca zaczyna się od nowa. Masz jednak jeszcze jedną opcję, z której korzystają architekci krajobrazu – gotowa, idealna trawa w rolkach.

Post Author: Hanna